Na stiahnutie

Na tomto mieste budú zverejnené rôzne materiály na stiahnutie. Pre správne prezeranie prezentácií alebo dokumentov:

1) Pre prezeranie dokumentov formátu PDF budete potrebovať Adobe Reader, ktorý je možné stiahnúť na http://get.adobe.com/reader/.

2) VLC media player. VLC media player ponúka podporu dátových formátov videa, zvuku, DVD, digitálnych satelitných, televíznych kanálov, živé video z internetu v unicast / multicast režime v sieti IPv4 aj IPv6. Podporované formáty: MPEG, AVI, OGG, ASF, WMV, WMA, WAV, FLAC, … Viac informácii a novšiu verziu VLC media player môžete získať z lokality http://www.videolan.org.

3) Na počúvanie vysielania „G-Rádia“ sa odporúča používať VLC media player, na ktorého stiahnutie je odkaz vyššie. V danom RAR archíve sa nachádza inštalačný súbor a taktiež URL adresy, ktoré stačí nahádzať ako obyčajné MP3 do VLC media player. Pozn. Je potrebné chvíľu počkať, kým sa nahrá časť vysielania – tvz. buffering ( vyrovnávanie ). Ak je vysielanie posekané, znamená to, že vaše internetové pripojenie je nepostačujúce. Vyberte menej náročný prenos ( s nižším kb/s ) podľa následujúcej tabuľky, resp. zo stiahnutého RAR archívu. Na stiahnutie http://ubrez.fara.sk/sites/default/files/data/vlc+gradio.rar

4) Go Bible. Projekt Go Bible je slobodná java aplikácia na prezeranie Biblie pre mobilné telefóny (podporuje J2ME MIDP 1.0 a MIDP 2.0). Aktuálna verzia je Go Bible 2.2.6

Java platformBiblia do mobilného telefónu
Starý zákon 1. časť
(Java aplikácia)

Java platformBiblia do mobilného telefónu
Starý zákon 2. časť
(Java aplikácia)

Java platformBiblia do mobilného telefónu
Nový zákon
(Java aplikácia)

Java platformBiblia do mobilného telefónu
Komplet
(Java aplikácia)

Simple textBiblia do mobilného telefónu
Návod
(Jednoduchý text)

5) Katechizmus katolíckej cirvki (môžete získať z lokality http://www.katechizmus.sk/ alebo http://foncorda.fara.sk/download/katechizmus.pdf)

6) Nasledovanie Krista (http://foncorda.fara.sk/download/nasledovanie_Krista.pdf)

7) Ako sa vysporiadať so smrťou? O smrti, hraničných situáciách, tanatológii a hľadaní cieľov v živote hovorí rímskokatolícky kňaz Augustín Slaninka (môžete získať z lokality http://www.fara-ruzinov.sk/pozrite-si)

-8) Sväté Písmo – online (www.svatepismo.sk)

9) Liturgia hodín (www.breviar.sk)

10) Portál pre kňazov (www.knazi.sk)

11) Liturgické potreby – online (www.sakristia.sk)

12) Sv. omsa v anglickom jazyku (texty)Order-of-Mass-pdf  (pozri tiez: old.usccb.org/romanmissal/order-of-mass.pdf)

//]]>